SZYBKA METAMORFOZA

Szybka metamorfoza – na czym polega, dla kogo jest skierowana i ile kosztuje ?

Na czym polega szybka metamorfoza?

Szybka metamorfoza polega na odświeżeniu wnętrza, często tanim kosztem, bez konieczności przeprowadzania demolki i zatrudniania ekipy remontowej 😉 Nie stać Cię na kompleksowy, kosztowny projekt z wizualizacją ? Szybka metamorfoza to tania usługa, projekt dostajesz w pigułce. Zawiera on najpotrzebniejsze informacje, które potrzebujesz, aby odświeżyć swoje wnętrze – co kupić, w którym sklepie oraz jak to wszystko rozmieścić we wnętrzu.

Dla kogo jest skierowana?

Czujesz, że Twojemu wnętrzu czegoś brakuje, przysłowiowej ‘wisienki na torcie’? Jeśli nie potrafisz sobie poradzić z doborem mebli, dekoracji, kolorów, ta usługa jest właśnie dla Ciebie. Często piszecie, że Waszemu domu/mieszkaniu brakuje stylu albo że panuje w nim aranżacyjny misz-masz. Nie radzicie sobie z układem funkcjonalnym, z rozmieszczeniem mebli oraz strefowaniem – szczególnie w pomieszczeniach wielofunkcyjnych, gdy np. salon pełni funkcję sypialni. To często nie są łatwe kwestie i wymagają dokładnego wywiadu, analizy. W takich sytuacjach warto sięgnąć po pomoc projektanta.

Jak wygląda współpraca ze mną?

ETAP I – rozmowa

Na początku zaczynam od dokładnego wywiadu, poznania Twoich potrzeb. Umawiamy się na rozmowę telefoniczną, podczas której opisujesz mi swój problem. Podczas rozmowy możesz też dopytać się o formę współpracy ze mną, a także o niejasne dla Ciebie kwestie.

ETAP II – wytyczne do projektu

Po tej wstępnej wymianie informacji przesyłam Ci tzw. ‘wytyczne do projektu’. W punktach wypisane są materiały oraz informacje, jakie od Ciebie potrzebuję, aby przygotować projekt skrojony na Twoją miarę. To jest też moment, w którym możesz zastanowić się nad tym, jak chciałabyś, aby wyglądało Twoje wnętrze po metamorfozie, czego Ci w nim brakuje. Ustalisz także, jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na zmiany.

WYTYCZNE DO PROJEKTU

1.ZDJĘCIA / FILMY

Zdjęcia pomieszczeń z widokami wszystkich ścian.

2. WYMIARY POMIESZCZEŃ

Prosty rzut pomieszczenia z oznaczeniem długości i szerokości ścian, umiejscowieniem okien i drzwi. Wymiary mogą być rozrysowane na kartce długopisem.

3. WYMIARY MEBLI

Jeśli któreś z istniejących mebli mają zostać we wnętrzu, potrzebuję ich wymiarów: szerokość, głębokość, wysokość.

4. JAK CHCĘ, BY WYGLĄDAŁO MOJE WNĘTRZE ?

Pomysły, marzenia bądź elementy, ulubione kolory, które chciałabyś dodać do wnętrza. Chciałabym, aby zestawienie, które przygotuję, było zgodne z Twoim stylem, ulubionymi kolorami, wzorami. Masz wizję na swoją przestrzeń? Napisz o tym.

5. MEBLE – KTÓRE ZOSTAJĄ, USUWAMY, KUPUJEMY ?

Wypisz, które meble w pomieszczeniu zostają bez zmian, których się pozbywamy. Zastanów się, jakich mebli potrzebujesz – czy ma to być pojemny mebel do przechowywania, czy np. witryna do ekspozycji unikatowej kolekcji porcelany?

6. JESTEŚ OTWARTA NA SZTUKĘ ?

Uważam, że sztuka zawsze nadaje wnętrzu duszę, nadaje oryginalny charakter wnętrzu i tworzy intymny nastrój. Dla Waszych wnętrz projektuję i maluję spersonalizowane obrazy i grafiki – sztuka jest częścią projektu wnętrza, uzupełnia go i tworzy z nim całość. Chcesz w swoim wnętrzu coś artystycznego?

7. BUDŻET

Ustalenie orientacyjnego budżetu na remont jest kluczowym punktem przy planowaniu metamorfozy. Mnie ułatwi pracę przy doborze elementów wyposażenia wnętrz, a Ciebie nie zaskoczy kosmiczna kwota w dolnym, prawym rogu tabelki z kosztorysem 🙂

Ile kosztuje usługa szybkiej metamorfozy?

Ceny za usługę szybkiej metamorfozy zaczynają się od 650 zł brutto/ 1 pomieszczenie. Cena zależy od zakresu prac, metrażu oraz funkcji wnętrza. Projekt kuchni czy łazienki będzie droższy z racji większego skomplikowania, dużej ilości dodatkowych rysunków technicznych tj. widoki ścian i jest wyceniany indywidualnie. W ramach projektu przygotuję dla Ciebie w formie tabelki zestawienie elementów wyposażenia do zakupu – meble i dodatki, ze wskazaniem sklepu, gdzie możesz kupić te rzeczy, oraz z kosztorysem do ustalonego wcześniej przez Ciebie budżetu. Wybrane tkaniny, kolory, produkty przedstawię na planszach klimatycznych, tzw. moodboardach. Wykonam także rzuty obrazujące rozmieszczenie mebli, układ funkcjonalny. Na rzucie oznaczone i opisane będą wszystkie elementy wyposażenia do zakupu. Jeśli projekt obejmować będzie zmiany w instalacji lub oświetleniu, elementy te będą naniesione wraz z wymiarami na osobnym rzucie.

Jak wyglądają kwestie formalne?

Na początku ustalasz, jaki pakiet wybierasz, obliczam kwotę za usługę. Następnie informujesz mnie, czy umowę chcesz spisać na osobę prywatną, czy na firmę. Podajesz dane do zawarcia umowy: imię, nazwisko, adres zamieszkania / w przypadku umowy na firmę: nazwa firmy, adres i NIP. Spisujemy umowę. Do umowy przygotuję rachunek. Płatność następuje w dwóch etapach – 50% płatne w formie zaliczki, drugie 50% płatne, gdy otrzymasz ode mnie kompletny projekt.

Twój projekt jest nietypowy i potrzebujesz inny zakres prac?

Nie ma problemu. Opisz, co potrzebujesz i wspólnie przygotujemy indywidualny zakres prac.

Jesteś już gotowa na zmianę Twojego wnętrza 😉 ?

skontaktuj się

Patrycja Duda

tel. 695 282 308

email: design@patrycjaduda.com

fb: www.facebook.com/patrycjadudadesign