Wywiad z Olafem oraz jego nowy pokój – czy projektantka podoła zadaniu?

Przedstawiam Wam Olafa – mojego wymagającego Klienta:)

zz.jpg

Olaf jest młodym fanem piłki nożnej. Lubi kolor zielony oraz wszystko to co związane ze sportem. Jest bardzo energiczny, a do tego straszna z niego gaduła:)

Olaf mówi, jak chce, żeby wyglądał jego nowy pokój.

Wywiad z Olafem from Patrycja Duda on Vimeo.

Chłopak ma dużo fajnych pomysłów na swój pokój, a przede wszystkim wie czego chce. Wywiad z Olafem był dla mnie bardzo pomocny. Dowiedziałam się o jego oczekiwaniach, wyciągnęłam z niego wiele cennych informacji 🙂

Projekt, jaki przygotowałam dla Olafa

Pokój chłopca ma 10m^2. Zaproponowałam mu projekt, który jest odzwierciedleniem jego zainteresowań. Olaf potrzebuje miejsce do przechowywania, ale także wolną przestrzeń do zabaw. W przypadku tak małego pokoju rozwiązaniem jest antresola – zdublowałam powierzchnię użytkową przenosząc łóżko na górę antresoli. Ojciec Olafa jest stolarzem, więc wspólnie przygotowaliśmy zabudowę, którą później wykona.

1.jpg

Farba tablicowo – magnetyczna również jest wielofunkcyjna – podczas nauki Olaf może zapisywać na ścianie ważne treści, przywieszać notatki, podczas zabawy z kolegami nawet jeśli nie trafi do bramki – ściana tablicowa będzie odporna na wszelkiego rodzaju otarcia.

3.jpg

Na podwyższeniu dodałam także miejsce do przesiadywania wykonane z siatki. Przestrzeń za drabinką została wykorzystana na zabudowę szafy. Pod antresolą jest strefa do nauki, ale też zabawy – a to za sprawą biurka – bramki 🙂

4.jpg

Dywan przechodzi w modularne elementy tapicerowane pełniące funkcję mobilnych siedzisk.

6.jpg

Na przeciwległej stronie rozmieściłam szafki wolnostojące do przechowywania zabawek. Pojawił się też akcent piłki nożnej – będzie to ręcznie malowany wzór na ścianie z zainstalowaną szafką w jednym z polu piłki.

2.jpg

Wywiad z Olafem oraz jego nowy pokój – czy projektantka podoła zadaniu?
Przewiń do góry